Dětský vozík Chariot CX-1 v našem testu.

16.05.2011

Pro všechny příznivce rodinného bikingu máme dobrou zprávu.
V Sunsetbike se prodal první luxusní dětský vozík Chariot CX-1… a další budou následovat.
Proto jsme pro vás připravili reportáž, ve které vám Chariota představíme, abyste si udělali bližší představu o jeho kvalitách.
Kdo se trochu vyzná, tak ví, že mezi dětskými vozíky mohou být ohromné rozdíly. A to jak ve vybavení a zpracování tak i v bezpečnosti.
Již od pohledu každý pozná, že jde o „skvělou kárku“ :-)
Tvary a těžiště připomínají spíš kokpit závodní formule, což je nejen estetické, ale i aerodynamické, takže jízda proti větru není tak namáhavá.
Potah vozíku je z nepromokavé odolné cordury.
Boky a předek je pak opatřen zatmavovací UV folií proti oslnění, která se dá v teplých dnech odepnout. Pod touto vrstvou je ještě ochranná síťka proti hmyzu, takže se nemusíte bát, že za jízdy naberete třeba včelu.

VNITŘNÍ PROSTOR VOZÍKU:
Má dvě varianty. Standardní sedačku pro velké děti a speciální bezpečnostní sedačku pro batolata s tříbodovými pásy a postraními stabilizačními vycpávkami. Na tom si konstruktéři nechali opravdu záležet a dítě je zde jako v bavlnce. Po stranách jsou úložné prostory na oblíbené hračky, nebo třeba na hygienu a plíny. Podstatnou inovací proti levnějším vozíkům je především nastavitelné odpružení a bubnové brzdy.
ODPRUŽENÍ
zajišťují listové pružiny s nastavitelným předpětím dle váhy dítěte. Na horním listu pružiny je naznačená stupnice, dle které se lze orientovat a citlivost zajistit kolečkem.
BRZDY
jsou velmi předimenzované a je na ně spolehnutí. Již pouhým pohledem na masivní pakny a pružiny musí každý uznat, že zde konstruktéři nenechali nic náhodě. Jsem si jist, že tlusté obložení přežije několik generací… To uvítají hlavně vyznavači Inline bruslení, kde vám problém zastavení Chariot jednou pro vždy vyřeší.
ŘÍDÍTKA
se týkají hlavně bruslařů a běžců. Ta jsou integrovaná z několika tvarů a zajišťují maximální kontrolu při ovládání a manipulaci i při velmi rychlé jízdě. Brzdovou páku lze přidělat na pravou i levou stranu, takže ani leváci nepřijdou zkrátka.
MULTIKOMBINACE
kolo-bruslení-běh-chůze-běžky. Základní verze Chariota je dvoukolák, ke kterému si můžete vybrat kombinaci podle toho, jaký sport provádíte. Můžete si koupit přední kolečko pro inline bruslení, bederák na běžkování, nebo jezdíte-li jenom na kole, tak tažnou tyč za kolo.
ÚLOŽNÉ PROSTORY
Úložných prostorů je v kabině vozíku dost, což ocení hlavně maminky. Součástí Charita je i malý batůžek připevněný pod řídítkama. Jeho velikost je přesně na malého pasažéra, který si případně může také něco odnést, pokud bude chtít jít chvíli po svých. Na zadní straně jsou suché zipy, kterými lze připnout přední kolečko s vidlicí , takže sebou máte stále i Joggingový set. Při odpočinku tak lze změnit vozík na kočárek, takže vozík není závislý jenom na připojení ke kolu.
TAŽNÉ KLOUBOVÉ UCHYCENÍ ZA KOLO
Bezesporu nejvymakanější věcí na Chariotovi je jeho systém uchycení ke kolu pomocí kulového čepu s dvojím bezpečnostním jištěním proti vypojení. Spojení je téměř dokonalé a maximálně bezpečné. Vozík lze však velmi snadno bez jakýchkoli nářadí odpojit a pokračovat v jízdě volný jako pták…. Kloubové uchycení jsme velmi ocenili v terénu i na polní cestě ve vyjetých kolejích od traktoru, kde jsme jeli v jedné koleji a vozík si to štrádoval šikmo přes prostředek cesty a né a né se převrhnout. :-)
PROSTĚ UNIVERZÁL
Později si Chariota oblíbíte natolik, že s ním budete vyrážet i na pěší vycházky. Má totiž oproti standardnímu kočárku jednu nespornou výhodu a tou jsou jeho velká kola, která přejedou i velké překážky. Nejste tak odkázáni jen na asfaltová hřiště, ale můžete si vyrazit na procházku třeba do přírody nebo na houby.
JÍZDNÍ VLASTNOSTI
Z toho, co jsme již napsali, jasně vyplývá, že jízdní vlastnosti Chariota jsou to, co z něj dělá favorita mezi ostatními vozíky.
Nízké těžiště- zajišťuje výbornou stabilitu v těžkém terénu a ve větru.
Velká kola- zajišťují prostupnost terénem po kořenech, kamenitých cestách, nebo vysokou trávou.
Odpružení- zmírňuje otřesy při jízdě po kořenech a zvyšuje stabilitu a komfort pro dítě.
Kloubové uchycení- dovoluje jízdu i v náročném terénu s maximálním sklonem při zachování bezpečné stability.
Aerodynamický tvar- umožní klidnou jízdu i ve větru a malý odpor vzduchu při rychlejší jízdě po silnici. Snižuje hluk uvnitř vozíku.

SKLADNOST A MOBILITA
Vozík Chariot má ohromnou výhodu ve své skladnosti při převozech. Konstrukce se dá velmi jednoduše rozložit. Například kolečka se sundávají jedním stiskem pojistky na boku kola. Všechny ostatní komponenty jako třeba řídítka, jsou spojeny bajonetovým systémem na zacvaknutí, nebo pojistku. Za chvilku je vozík rozebraný, takže se vám do auta vejde ještě spousta dalších důležitých věcí pro děti.
Co dodat.
Cena vozíku odpovídá jeho využití a kvalitě.
V základní verzi bez kombinací těsně pod 20000Kč.
Za takovou cenu se prodává i lepší standardní dětský kočárek, který si však za kolo nezapřáhnete a do přírody s ním nevyjdete. Vozík Chariot je jednoznačná volba pro sportovně založené rodiny, které nechtějí zůstávat jenom doma nebo před domem na hřišti. Vozík Chariot lze objednat v Sunsetbike a jeho dodací doba je 5 dnů.
Výhoda nákupu u nás je, že při koupi dostanete odborné zaškolení a instruktáž jak vozík skládat a jak se o něj starat.
Na vozíky zajišťujeme i odborný servis.

Chariot XC-1, Mercedes mezi dětskými vozíky.

Chariot XC-1,Bezpečnostní sedačka pro nejmenší pasažéry s tříbodovými pásy.

Chariot XC-1,Řídítka jsou speciálně tvarovaná pro snažší ovládání při bruslení nebo přenosech.

Chariot XC-1,Ovládání brzd z řídítek má i vlastní aretaci proti samovolnému rozjetí vozíku při parkování.

Chariot XC-1, Všechny UV folie proti slunci se dají odepnout. Pod nimi je větrací síťka proti hmyzu.

Chariot XC-1, pohled z boku, UV folie..

Nejmenší pasažér v sedačce.

Chariot XC-1,Komfort jízdy zvolíme předpružením listových pružin dle váhy dítěte.

Chariot XC-1,Perfektní a spolehlivá bubnová brzda je základ pro jízdu na kolečkových bruslích.

Jízda na silnici je velmi snadná a díky aerodynamice vozíku i svižná.

No omezovat se nebudeme mámo. Máme odpružení, jedeme i do lesa!

Á, táta si dal i bahýnko jako za mlada. Díky velkým kolům to není problém.

Kořenový pasáže , to je tátová specialita. Nastavil jsem odpružení vozíku na maximální konfort a dětskej „freride“ je tady!

Zimní verze příslušenství na běžky.

Jde to i klasikou.

Dítě spinká jak v jeslích :-)

SUNSETBIKE SLANÝ Mirek Sunkovský, Smečenská 156/31, Slaný 27401, IČO: 66320003, +420 775 29 69 59, mirek@sunsetbike.cz