SUNSETBIKE SLANÝ

SPECIALIZOVANÝ SERVIS & STAVBY KOL GENERÁLNÍ OPRAVY & TUNING

Specialized Roubaix C2. Dostupná karbonová silnička!

25.01.2013

Do minulého roku bylo karbonové „Rubéčko “ jenom pro ty opravdu bohatší cyklisty.

Od letošního roku se však situace mění.

Nabízíme vám karbonový model Specialized Roubaix C2, na superzávodním rámu vybavený funkčníma komponentama tak, aby jeho cena nepřesáhla

magickou hranici 35000kč.

Lze osadit dle vašeho přání na jakoukoli silniční sadu od Shimana či Sramu !

Určitě nikomu nemusíme vyprávět, že model „RUBÉ“  má speciálně navržený rám do extrémních podmínek závodu Paříž – Roubaix, který se jede celý po kočičích hlavách.

A jelikož je řada našich vedlejších silnic podobná této trati a díra díru střídá, tak se Rubéčko stalo jedním z nejvyhledávanějších kol na našem trhu.

Pro toho, kdo si to neumí představit, tak přechod z hliníkového rámu na karbonové Rubéčko je jako když sjedete z polňačky ve čtyřicítce na dálnici.

Najednou je ticho a klid. Jízda po sametu. Vaše paže ramena krk i záda jsou  uvolněná a vy se můžete plně soustředit na průjezd zatáčkou nebo se v klidu kochat krajinkou.

Když už do něčeho vlítnete, je to jako na širokých pláštích. Trochu se to zhoupne a jste z toho venku. Žádný tvrdý náraz, nebo únavné vibrace. Vrátíte se domů a zjistíte, že jste najeli o dvacku víc a ani vám to nepřišlo…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro koho je model Rubé C2 určen?

Tak především těm cyklistům, kteří hledají jedinečné kolo do budoucnosti a nechcou se smířit s tvrdým nepohodlným hliníkovým rámem.

Pro ty co si nemohou dovolit takovéto kolo za 70tisíc na Ultegře a raději si koupí kolo s dobrým rámem a postupně se chtějí odměňovat kvalitnějšíma komponentama a nebo se smíří se sadou Shimano Sora, která je sice trochu těší, ale spolehlivá a svou funkčností naprosto shodná s vyššími sadami Shimano.

K sadě Shimano Sora bych chtěl podotknout, že byla pro letošek celkově inovovaná a kdo jí ještě neviděl, tak bude velmi překvapen její elegantností a perfektním chodem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdá se, že konstruktéři od Shimana nešetřili nápadama a vložili do sady Sora všechny vymoženosti závodních komponentů. Nízké ceny docílili tím, že se vyhnuli použití drahých materiálů, jako je třeba karbon a titan a zůstali i hliníku. Dokonce i řadící a brzdové páky „dualy“ se začaly podobat svým dražším sestřičkám a využívají naprosto stejný systém odřazování na nižší pastorky.

Co se týká zapletených kol, tak ty bychom chtěli moc pochválit, protože naprosto odpovídají zvolené kategorii „sportovně závodní“ třídy.

I když nejsou z karbonu, tak se mohou pochlubit radiálním výpletem, super-odolnými ráfky a nábojema Axis s výborným utěsněním.

Prostě spolehlivá tréningová kola, na kterých se nemusíte bát si střihnout i nějaký ten závod. Rozhodně se vám nerozpadnou na prvním hrbolu, který projedete.

Jejich životnost je rozhodně vyšší, než u superlehkého závodního setu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co se týká nových klik Shimano Sora compact, tak nemusíte mít strach. Žádná osička na čtyř hran a železo. Naopak pěkné lesklé eloxované kliky s integrovanou osou HollowtekII.

Brzdy Axis jsou eloxované nenápadné a plní svojí funkci bez okolků.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ještě určitě stojí za to zmínit, že nás velmi potěšily i další nenápadné díly, která bývají u konkurence často ošizené.

A to především karbonová sedlovka, pohodlné sedlo a mělká ergonomická řídítka.

Co dodat?

Snad jen: Přijďte si kolo vyzkoušet. Budete překvapeni!

V bílé barvě je to teprve něco !!!

Galerie

SUNSETBIKE SLANÝ | web crafted by 2046 | RSS